ΣΥΝΤΟΜΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΟΥΔΑΣ

Το Γυμνάσιο Σούδας ξεκίνησε να λειτουργεί τον Ιούνιο του 1986, με την πρώτη παρουσία καθηγητών στις 30/6/86 και με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς ( 1/9/1986 )γίνεται η πρώτη εγγραφή μαθητών και η ανάληψη καθηκόντων του πρώτου επί θητεία Διευθυντή.

 

Οι Διευθυντές του σχολείου από την ίδρυση του μέχρι σήμερα ήταν οι ακόλουθοι:  

1.ΚΟΝΣΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ: 30/6/1986 -31/8/1986

2.πατήρ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΓΝΑΤΙΟΣ ( επί θητεία ): 1/9/1986 -21/9/1987

3.ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ( επί θητεία ):   22/9/1987-1/9/2002

4.ΚΟΥΜΑΔΟΡΑΚΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ ( επί θητεία ): 2/9/2002 -31/8/2007

5.ΗΛΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ   ( επί θητεία ): 1/9/2007-9/8/2013

6.ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (Προσωρινός Διευθυντής ): 10/8/2013 -26/8/2013

7.ΧΕΙΛΑΔΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ ( επί θητεία ): 27/8/2013-30/6/2015

8. ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ  ( επί θητεία ): 1/7/2015-31/7/2017

9. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ  ( επί θητεία ): 1/8/2017 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ

 

Όπως μας τα διηγήθηκε ο πρώτος (επί θητεία) Διευθυντής Πατήρ Ιγνάτιος.

Πρόσθετες πληροφορίες