Το κόψιμο της βασιλόπιτας και φέτος  οργάνωσε ο σύλλογος γονέων του σχολείου μας.

Όλοι μαθητές με την βοήθεια των υπεύθυνων τμημάτων την έκοψαν στις τάξεις τους και ευχήθηκαν για την καινούρια χρονιά. Οι «τυχεροί» κέρδισαν εισιτήριο για τον κινηματογράφο.
Έπειτα οι μαθητές της Α? Γυμνασίου ξεναγήθηκαν στα ενετικά τείχη της πόλης μας ενώ της Β? Γυμνασίου στο παλαιό και νέο Αρχαιολογικό μουσείο Χανίων.

Στα πλαίσια της διδασκαλίας του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π), είχαν την ευκαιρία οι μαθητές της Γ? Γυμνασίου να επισκεφτούν το 2ο ΕΠΑΛ Χανίων και να γνωρίσουν την λειτουργία του.

Τα εργαστήρια ήταν πολλά και ενδιαφέροντα. Με την συνοδεία καθηγητών έγινε επίδειξη των δυνατοτήτων τους.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια των Τομέων Μηχανολογίας, Διοίκησης και Οικονομίας, και Αισθητικής και Κομμωτικής.

Οι εντυπώσεις από κάθε πλευρά ήταν άριστες.