Οι μαθητές της Β' τάξης, με τη βοήθεια της καθηγήτριας Πληροφορικής, συνέταξαν ένα ερωτηματολόγιο με στόχο να διερευνήσουν και να καταγράψουν πεποιθήσεις, απόψεις, στάσεις και συμπεριφορές των μελών της σχολικής κοινότητας και της ευρύτερης τοπικής κοινωνίας σχετικά με τη χρήση του ποδηλάτου, καθώς και την στάση τους απέναντι στο ενδεχόμενο δημιουργίας ενός δικτύου ποδηλατοδρόμων στο δήμο μας.Το ερωτηματολόγιο δημιουργήθηκε με τη βοήθεια του προγράμματος επεξεργασίας κειμένου της "Microsoft" (Microsoft Word Office), ενώ για τη στατιστική επεξεργασία των δεδομένων και την εξαγωγή των αποτελεσμάτων αξιοποιήθηκε από τους μαθητές η εφαρμογή της Microsoft για υπολογιστικά φύλλα (Microsoft Excel).

Πατήστε εδώ για να το δείτε.